Objednávka

přesný termín, čas a druh fotografování si klient musí domluvit předem buď prostřednictvím facebookových stránek (https://www.facebook.com/ZapozujSi/) , e-mailu (terezapall@gmail.com), nebo telefonu (739 202 982)

potvrzením e-mailu nebo zprávy s objednávkou klient vyjadřuje souhlas s obchodními podmínkami

rezervace termínu se stává závaznou až po vyjádření souhlasu s obchodními podmínkami a potvrzením emailu z mé strany a zasláním zálohy na daný termín. Do této doby nelze termín považovat za rezervovaný.

Platba a záloha

cena fotografování je splatná v den fotografování

v případě komerčních zakázek, focení produktů, promo focení kdy není předem daný počet hotových fotek, je platba možná po domluvě s fotografem

U ateliérového a svatebního focení je nutné uhradit zálohu. Termín je platný, až po uhrazení tohoho poplatku. Změna termínu je možná, pokud jí oznámíte min. týden dopředu před původně rezervovaným termínem focení. V případě, že se nedostavíte na dané focení, není nárok na vrácení poplatku.

Výběr fotografií na retušování

po fotografování Vám zašlu cca do 4-7 dnů email s odkazem na webovou galerii a návod jak postupovat při výběru fotografií k retuši

náhledové fotografie jsou určeny výhradně pro výběr k retušování – jsou v malém rozlišení, opatřeny vodoznakem a podle autorského zákona č. 121/2000 sb je zakázáno tyto fotografie jakkoliv dále upravovat nebo používat bez písemného souhlasu fotografa

Dodací lhůta

dodací lhůta hotových fotografií v elektronické podobě je 4-5 týdnů od focení

nabízím možnost expresního zhotovení zakázky v elektronické podobě do 5dnů o Vašeho výběru (příplatek 1000,- k Vámi vybranému balíčku)

Hotové fotografie, tisk

všechny hotové fotografie obdržíte na e-mail v plné velikosti

neupravené fotografie v žádném případě neposkytuji

případné připomínky k retuši fotografií musí klient sdělit fotografovi před odesláním fotografií do tisku,

poté již není možné uplatnit jakékoliv nároky na změnu

výběr fotografií do tisku je závazný

standartně obdržíte fotografie ve formátu 20x30cm

dodací lhůta tištěných fotografií není stanovena

reklamace tištěných fotografií je tedy možná pouze v případě tiskových chyb – jako jsou barevné tečky, pruhy přes fotografie a jiné

reklamace barevného provedení výsledných fotografií není možná

dotisk fotografií, jiných formátů, nebo objednávka fotoobrazů a další je možná po domluvě

Retuš fotografií

každá Vámi vybraná fotografie projde základními úpravami, jako je ořez, vyvážení barev, úprava kontrastu, sytosti apod. při základní retuši se odstraňují různé pupínky, modřiny, škrábance, lehce se retušuje pleť a lehce se upravují tělesné proporce

na přání klienta se retušují vrásky, více se vyhlazuje pleť, apod.

Veškerá přání na retušování (znaménka, pihy, barevné korekce pleti apod.) je nutné HLÁSIT již při výběru fotografií k úpravě. Po úpravě fotografií již nelze nic měnit.

Dárkové poukazy

Dárkový poukaz na služby fotografa je možno zakoupit v ateliéru nebo případně elektronicky prostřednictvím emailu.

Dárkový poukaz je vždy vystaven na konkrétní fotobalíček. Tyto služby lze pouze navyšovat na vyšší fotobalíček, nikoliv na nižší.

Objednání na focení je nutné minimálně měsíc předem a focení musí proběhnout nejpozději do konce platnosti poukazu.

Platnost dárkového poukazu je vždy konkrétně uvedena přímo na dárkovém poukazu.

Dárkový poukaz má omezenou platnost. Službu lze tedy čerpat pouze po dobu této platnosti. Po uplynutí platnosti dárkového poukazu není možno tyto služby jakkoli vymáhat. Platnost si hlídá klient sám.

U dárkového poukazu nelze žádat o navrácení částky v hotovosti.

Pro čerpání poukazu je klient povinen informovat fotografa prostřednictvím emailu případně telefonu. Poté jsou klientovi standartně navrženy cca 3 termíny, ve kterých je možno focení uskutečnit. Pokud klientovi termíny nevyhovují, stanoví se další dva náhradní termíny.

Pokud zákazník není ochoten se těmto termínům přizpůsobit nebo pokud informuje fotografa o poukazu chvíli před jeho vypršením, dárkový poukaz zaniká bez možnosti náhrady.

Náhrada škody

klient odpovídá za veškeré škody způsobené na vybavení ateliéru

Použití fotografií a jejich archivace

klient smí použít fotografie pouze pro osobní účely, není-li ve smlouvě uvedeno jinak

Také není dovoleno jakkoliv fotku upravovat

veškeré fotografie jsou majetkem fotografa a klient není oprávněn je použít pro komerční účely nebo prodej třetí straně bez písemného souhlasu fotografa

fotograf má právo (se souhlasem klienta) využít fotografie pro vlastní obchodní účely (web, články, propagační materiály, reklama, výstavní činnost, sociální sítě, atd.), není-li ve smlouvě uvedeno jinak

hotové fotografie zálohuji po dobu 6ti měsíců od předání fotografií po tuto dobu je možné zhotovit zálohu na CD (100,-/ks)

zazálohujte si prosím tedy pečlivě své fotografie (nejlépe na několik míst)

Reklamace

Reklamace na hotové fotografie musí být uplatněna písemnou formou, neprodleně po jejich zjištění, nejdéle však 3 měsíce ode dne doručení hotových fotek ke kontrole.

Fotograf nemá odpovědnost za špatně odvedenou práci vizážistky či kadeřnice. Make-up i účes je možné reklamovat před začátkem, či v průbehu fotografování. Po skončení nikoli.

Také není důvodem k reklamaci  nespokojenost s Vaším vzhledem. Při fotografování se Vás snažím vést a radit, jak je vhodné si stoupnout či se tvářit, během focení vám ukazuji náhledy a ujišťuji se, jestli se vám fotografie líbí.

Důvodem reklamace také není rozdílné vnímání barevnosti fotek či představa zpracování fotek dle zákazníka, které je zcela odlišné od stylu fotografa.

Ostatní informace

jakékoliv změny ve smlouvě mohou být provedeny pouze písemnou formou, případně emailem

pokud se domluveného fotografování nemůžete z jakéhokoliv důvodu zúčastnit, kontaktujte mne prosím co nejdříve – Váš termín můžeme bez problémů přesunout

dodržujte stanovený čas fotografování – pokud mám ještě další zakázníky, nemohu Vám ušlý čas nijak nahradit

na každý foto balíček je možné vystavit dárkový poukaz pro Vaše blízké

více informací, tipy co s sebou a jak se na fotografování připravit Vám ráda zašlu emailem po závazné rezervaci termínu